Jak pozyskać kredyt gotówkowy

Opublikowano w April 1, 2021
Napisany przez Marcin Katom

Kredyt gotówkowy jest najbardziej wziętym produktem bankowym, z którego korzystamy najczęściej na opłacenie niespodzianych potrzeb, albowiem z reguły dostajemy go w bardzo krótkim czasie, na dowód, bez zbytecznych procedur. Zamyślając wzięcie kredytu, należałoby mieć wiedzę jak go załatwić, aby zwiększyć swoje szanse na korzystną decyzję o przyznaniu. Kredyt gotówkowy jest wręcz, znakomitym wyjściem na niezwłoczny zastrzyk pieniędzy w chwili, gdy najbardziej ich pragniemy za sprawą różnych sytuacji.

Zdefiniowanie pragnień i możliwości

Rozpoznanie swojej zdolności kredytowej umożliwia uniknąć zarówno niezasadnej straty czasu, jak również stresu związanego z otrzymaniem negatywnej decyzji kredytowej. Własną zdolność kredytową możemy określić w bardzo łatwy sposób, używając dostępne w internecie kalkulatory zdolności kredytowej. Na podstawie podanych danych kalkulator zliczy naszą zdolność kredytową i poda, o jaką kwotę maksymalnie możemy się ubiegać, za pomocą czego będziemy mieli większe szanse na akceptację naszego wniosku. Nim rozpoczniemy procedury związane z pobraniem kredytu, musimy poddać analizie nasze potrzeby, ponieważ powinno się mieć pojęcie, ile precyzyjnie chcemy pożyczyć. O ile chcemy niedużej kwoty, wtedy rozsądnym rozwiązaniem okaże się pożyczka w koncie lub debet, które są dla nas tańszym rozwiązaniem. Jeżeli natomiast nasze potrzeby finansowe są wiele wyższe, w takim razie kredyt gotówkowy będzie dla nas wprost świetnym rezultatem.

Skonfrontujmy osiągalne oferty

Komparacja dostępnych produktów nie jest czasochłonną ani trudną czynnością, natomiast niesłychanie opłacalną, dlatego że pozwala nam wyłowić najlepszą cenowo ofertę. Nie wolno przy tym ograniczać się do jednej instytucji bądź wyłącznie paru, a wprost przeciwnie, aby zapewnić sobie obszerny przegląd, trzeba skorzystać z osiągalnych w internecie rankingów lub porównywarek pożyczek gotówkowych. Z ich wykorzystaniem można komfortowo porównać koszt i parametry poszczególnych produktów osiągalnych na rynku. Zestawiając propozycje kredytowe, trzeba wieść się głównie RRSO, bo uwzględnia ono wszystkie koszty związane z udzieleniem zobowiązania. Poza RRSO pewną zapowiedzią poziomu kosztów jest wysokość raty.

Złożenie wniosku i odebranie decyzji kredytowej

Kiedy wyselekcjonowaliśmy już konkretny kredyt, trzeba złożyć wniosek, aczkolwiek przed przystąpieniem do tego kroku należałoby wcześniej upewnić się jakie dokumenty będą do tego niezbędne. Najczęściej wystarczy tylko sam dowód osobisty i oświadczenie o dochodach, jednakowoż czasem może się też pojawić konieczność wykazania dochodu. Po złożeniu wniosku bank potwierdza zdolność kredytową i wiarygodność, poprzez sprawdzenie danych na temat pożyczkobiorcy dostępnych w indeksie BIK, lub pozostałych listach zadłużonych takich jak np. BIG. Posiadając dobrą historię kredytową oraz jeżeli w teraz spłacanych pożyczkach możliwe poślizgi w spłacie nie przekraczają 30 dni, nie powinniśmy uzyskać odmowy udzielenia kredytu.

Sygnowanie umowy i odbiór środków

Po otrzymaniu korzystnej decyzji kredytowej niezwłocznie możemy podpisać umowę. Jeśli ubiegamy się o kredyt gotówkowy online, umowa kredytowa zostanie do nas wysłana do sygnowania za pośrednictwem firmy kurierskiej. Wtedy podpiszemy ją przy kurierze, który zwróci ją z powrotem do banku, który po jej odebraniu wypłaci środki zobowiązania na wskazane we wniosku konto. W każdej chwili w wypadku niepewności skrupulatne informacje o trybie i terminie wypłaty kredytu odnajdziesz w umowie kredytowej.