Kiedy refinansowanie kredytu samochodowego jest dobrym posunięciem?

Opublikowano w June 3, 2019
Napisany przez Marcin Katom

Kiedy pożyczasz pieniądze na zakup samochodu, twoja pożyczka samochodowa to nie dożywocie. Możesz potencjalnie zaoszczędzić pieniądze dzięki lepszej pożyczce, więc zawsze warto ocenić, czy refinansowanie ma sens.

Kiedy możesz refinansować?

Nie musisz czekać żadnego minimalnego czasu przed refinansowaniem kredytu samochodowego. Musisz tylko spełnić wszystkie wymagania dotyczące nowej pożyczki w celu refinansowania. Możesz refinansować natychmiast po zakupie - nawet przed dokonaniem pierwszej miesięcznej płatności. Po prostu upewnij się, że trafisz na lepszą ofertę, a refinansowanie nie spowoduje, że zapłacisz więcej za swój pojazd.

W niektórych przypadkach możesz nie być w stanie refinansować, dopóki nie otrzymasz dokumentacji od działu pojazdów silnikowych. Uzyskanie danych rejestracyjnych może nieco spowolnić proces.

Co trzeba refinansować?

Do refinansowania istniejącej pożyczki potrzebne są:

Nowa pożyczka z lepszymi warunkami lub ceną niż istniejąca pożyczka.

Dokumentacja zdolności do spłaty, np. odcinki wypłat lub zeznania podatkowe

Najlepszy powód do refinansowania: płać mniejsze odsetki

Jeśli możesz zaciągać pożyczki po niższej stopie procentowej, refinansowanie może być sensowne. Ta niższa stawka (zakładając, że wszystkie inne rzeczy są równe) oznacza, że ??płacisz mniej za samochód po tym, jak weźmiesz wszystkie swoje koszty z tytułu kosztów kredytu. Ponieważ oprocentowanie jest również częścią obliczania miesięcznych płatności, wymagana płatność również powinna się zmniejszyć. W rezultacie Twój miesięczny przepływ gotówki staje się łatwiejszy w zarządzaniu.

Kiedy możesz zastąpić istniejącą pożyczkę po niższej stawce, najlepiej refinansować jak najwcześniej. Większość kredytów samochodowych amortyzuje kredyty, co oznacza, że ??płacisz stałą miesięczną opłatę wraz z odsetkami wbudowanymi w płatność.

Z biegiem czasu spłacasz dług, ale większość twoich kosztów odsetkowych jest wypłacana na początku pożyczki, więc szybciej obniżyć tę stopę, aby zacząć obniżać koszty ogólne. Przede wszystkim musisz dowiedzieć się dokładnie, ile możesz zaoszczędzić poprzez refinansowanie.

Niższe płatności miesięczne?

Refinansowanie może prowadzić do niższych płatności miesięcznych, ale nie zawsze jest to korzystne. Jeśli otrzymasz niższe płatności w wyniku niższej stopy procentowej, możesz oszczędzać pieniądze, ale jeśli odczekasz kilka lat przed refinansowaniem, wznowisz cykl odsetkowy – co nie jest korzystne.