5 wskazówek dla zaciągających kredyt w 2018 roku

Opublikowano w May 28, 2018
Napisany przez Marcin Katom

Pożyczki dla osób fizycznych są drogowskazem do zbadania, jeśli szukasz pieniędzy na zaspokojenie różnych potrzeb. Biorąc pod uwagę, że pożyczki te są przedłużane na określony okres, konsumenci lubią również egzekwowaną dyscyplinę spłaty pożyczki w ustalonym czasie.

Oto kilka wskazówek na rok 2018 dla osób rozważających pożyczki osobiste.

1. Upewnij się, że pożyczka osobista zapewnia najlepszą ofertę

Konsumenci korzystają z pożyczek osobistych do różnych celów. Możesz na przykład użyć ich do konsolidacji zadłużenia z tytułu kart kredytowych, do celów związanych z udoskonalaniem domu, do inwestowania w firmę lub po prostu na wakacje. Sprawdź, czy istnieją inne rodzaje pożyczek, które mogłyby lepiej służyć twoim potrzebom. Na przykład możesz wykupić pożyczkę pod zastaw domu lub inną opcję kredytową.

Biorąc pod uwagę, że kredyty hipoteczne są zabezpieczone przez Twój dom, podczas gdy pożyczki osobiste nie są pożyczkami zabezpieczonymi, twoje oprocentowanie będzie prawdopodobnie korzystniejsze, gdy skorzystasz z kapitału własnego.

2. Wybierz odpowiedniego pożyczkodawcę

Źródłami finansowania oferującymi kredyty osobiste są banki, kasy kredytowe i kredytodawcy online. Każda z nich oferuje szereg stóp procentowych, a ich warunki są różne. Dlatego powinieneś rozejrzeć się i znaleźć pożyczkodawcę, którego pożyczka najlepiej pasuje do twoich potrzeb.

3. Zachowaj ostrożność podczas konsolidacji kart kredytowych

Zaciągnięcie osobistej pożyczki na spłatę zadłużenia kartą kredytową na więcej niż jednej karcie i konsolidacja płatności jest jednym z najpopularniejszych sposobów korzystania z pożyczek osobistych. Jeśli jest to twoja motywacja do zaciągnięcia osobistej pożyczki, uważaj, aby nie zniszczyć tego celu, poprzez spłatę nowego zadłużenia karty kredytowej, gdy spłacisz stare karty i uzyskasz dostęp do nowego kredytu.

4. Przeczytaj drobnym drukiem

Pamiętaj, aby poprosić o pełne ujawnienie wszystkich warunków pożyczki i przeczytać drobnym drukiem. Istnieją różnice w warunkach oferowanych przez różnych kredytodawców. Sprawdź, czy miesięczne warunki płatności i spłaty działają dla Ciebie. Mogą również być opłaty za spóźnione płatności. Pożyczkodawca stara się generować ciągły strumień spłat odsetek od kredytu w okresie jego obowiązywania, dlatego też może pojawić się opłata za przedpłatę lub kara za spłatę pożyczki wcześniej.

5. Upewnij się, że twoja ocena kredytowa jest dokładna

Twój wynik kredytowy może spowodować znaczną różnicę w oprocentowaniu, jaką będziesz mieć zaoferowaną na pożyczkę osobistą, niezależnie od ogólnego kierunku stóp procentowych.