W banku co raz więcej osób sięga po kredyt, ale czy tylko tam?

Opublikowano w April 25, 2017
Napisany przez Marcin Katom
Życie może przynosić niespodziewane sytuacje. Trzeba będzie się zdecydować na wyremontowanie zalanego mieszkania, opłacić rachunki nieoczekiwanie albo niespodziewanie potrzebować gotówkę dodatkową. Chcąc otrzymać zastrzyk kwoty warto się zdecydować przede wszystkim na kredyt w banku albo w parabanku.  

Jednostka bankowa to instytucja bankowa działająca na rynku finansowym dość długi okres czasu. Co do regulacji można je znaleźć w specyficznych ustawach, a także rekomendacjach zastosowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Istnieją korzystne strony rozwiązania o jakich należy powiedzieć. W przypadku decyzji o kredycie w banku klient ma świadomość tego iż decyduje się na wzięcie pieniędzy od jednostki z dużym zaufaniem. Ryzyko tutaj jakie się może pojawić jest praktycznie niewielkie. Jeśli chodzi o zasadę kredytowa wraz z umową kredytową to tak naprawdę jej opracowanie dotyczy obecnie panujących zasad prawnych. W takiej sytuacji klient winien mieć świadomość oczywiście o dodatkowych kosztach kredytu, a także oprocentowaniu rzeczywistym. Takie wiadomości mogą być często niedostępne w parabanku. Jednostka bankowa jest w stanie zaproponować dość dużą ofertę kredytową. Podział jaki tutaj może się pojawiać dotyczy oczywiście kredytów samochodów, refinansowanych, gotówkowych bądź konsolidacyjnych. Podmiot może mieć dość dużą szanse na to, aby wybrać konkretną ofertę kredytową dostosowaną dla siebie. Mieszkanie dla młodych to oczywiście bardzo dobre rozwiązanie w przypadku chęci zaciągnięcia pożyczki. Korzyść takiego rozwiązania dotyczy tego iż ta forma kredytowania umożliwia uzyskanie dość dużych kwot finansowania. W parabanku uda się oczywiście zaciągnąć kwoty rzędu np. 300 lub 500 tys. zł. Każde rozwiązanie może mieć niekorzystne strony. Kredyt w banku wymaga oczywiście dłuższy proces weryfikacji, a także wiarygodności kredytowej. Klient posiadając negatywny wpis w BIK nie może liczyć na gotówkę. Następny minus kredytowania dotyczy tego iż tak właściwie będzie tutaj pojawiać się zabezpieczenie spłaty.

Instytucja parabankowa może mieć swoje dobre i złe strony. Otrzymanie jej nie stanowi problemu. Każdy może ją dostać. Nie ma większego znaczenia to czy posiada lub nie ma się negatywnych wpisów w BIK. W przypadku weryfikacji klienta to ilość czasu jest zdecydowanie mniejsza. Zaciągnięcie takiego rozwiązania to wygoda dla klienta ponieważ uda się ją zaciągnąć zarówno w placówce, przez Internet lub telefon.