Pojęcie kredytu gotówkowego.

Kredytem gotówkowym nazywamy pewnego rodzaju pożyczkę pieniężną jaka może zostać przyznana na dowolnie wybrany przez nas cel. Do tego, abyśmy mogli otrzymać jakąkolwiek sumę pieniędzy musimy posiadać tak zwaną zdolność kredytową. Wyliczana jest ona na podstawie naszych zarobków, a także brana jest pod uwagę wielkość naszych zobowiązań stałych oraz nasza sytuacja rodzinna. Sama procedura przyznawania kredytów nie jest skomplikowana. Reklamy telewizyjne pokazują, że kredyt gotówkowy jest obecnie najdroższym produktem bankowym. Można go wziąć na rok, dwa, ale można też zdecydować się na kredyty długoterminowe, które spłaca się nawet osiem lat, a dzięki tej stronie http://www.kredytowysklep.pl/ wybierzesz ten jeden odpowiedni dla siebie.

Kredyty gotówkowe udzielane są przez instytucje finansowe, którymi najczęściej są banki. Cechą charakterystyczną kredytu gotówkowego jest to, że może być on udzielany na dowolnie wybrany cel konsumpcyjny wybrany przez indywidualnego klienta. Może być on również udzielany w formie kredytu konsolidacyjnego, czyli mówiąc inaczej może być wzięty na spłatę innych zobowiązań kredytobiorcy. W ustawie z 2001 roku została określona maksymalna kwota kredytu gotówkowego jaką może nam udzielić bank. Kwota ta nie może przekraczać osiemdziesięciu tysięcy złotych. cechą charakterystyczną kredytu gotówkowego jest również niedługi okres kredytowania. Najczęściej wynosi on sześć lat. Są jednak i kredyty, które spłaca się nawet przez okres lat dziesięciu. Co niektóre kredyty mają bardzo duże oprocentowania, które w skali roku może sięgać nawet 20%. Jest to naprawdę bardzo dużo.

Kredyty gotówkowe mają wiele zalet. Jedną z największych jest sama procedura, według której sprawdza się zdolność kredytową kredytobiorcy. Jest ona szybka i mało skomplikowana. Kolejną zaletą kredytu gotówkowego jest bardzo szybka decyzja, czy ten kredyt w ogóle otrzymamy i w miarę szybkie przekazanie nam środków kredytu. Bank ma naprawdę niewielkie wymagania wobec kredytobiorcy i nie wymaga przedstawiania żadnych zabezpieczeń tego kredytu. Wyjątkiem są kredyty, w których wymagana jest osoba trzecia, będąca żyrantem takiego kredytu.Jest on osobą, która poręcza nasz kredyt. Mówiąc inaczej żyrant odpowiada za nasze zobowiązania w przypadku, kiedy my je przestaniemy spłacać.