Promocje w ofertach kredytowych?

Opublikowano w April 28, 2015
Napisany przez Marcin Katom

Wierzyciele, próbują w różny sposób zachęcić potencjalnych kredytobiorców do zaciągnięcia kredytu. Cóż, takie mamy już prawo rynku. Jest to istotne szczególnie w czasach dzisiejszych, kiedy to mamy do czynienia z dużymi rezerwami w bankach i stosunkowo niewielkim zainteresowaniem kredytami. Wejdź tutaj i sprawdź ranking kredytów gotówkowych 17bankow, najlepsze oferty znajdziesz tutaj.

Jakie możemy wyróżnić ulgi i promocje stosowane przez wierzycieli wobec swoich Klientów?

  1. Kredyt 0 procent – to dość często spotykana oferta, która (w obliczu deflacji) jest całkiem zrozumiała. Oczywiście nie oznacza to, że wierzyciel czyli inaczej bank pożyczy nam pieniądze całkowicie za darmo. W skład kosztu zaciąganego przez nas kredytu wchodzi jednak wiele dodatkowych opłat – nie tylko oprocentowanie kredytu... Niemniej, tak przygotowana oferta jest bardzo korzystna dla potencjalnego kredytobiorcy.

  2. Powiązanie kredytu z możliwością zakupów. Niektóre banki, umożliwiają skorzystanie z oferty, która w sposób uproszczony może być traktowana jako karta kredytowa. Nie musimy jednak jej otrzymać. Wszelkie transakcje możemy wykonywać przez internet. Niektóre banki, oferują również specjalne aplikacje internetowe, dzięki którym można z poziomu naszej przeglądarki zakupić produkt na stronie wybranego sklepu.

  3. Możliwość wyboru terminu do którego można wpłacić zaległą ratę. Jeszcze jakiś czas temu, takie rozwiązanie nie miało miejsca. W umowie kredytowej, było jasno określone, którego dnia danego miesiąca ma wpłynąć (najpóźniej) każda z rat kredytu. Teraz, niektóre banki są pod tym względem bardzo elastyczne, idąc w ten sposób Klientom „na rękę”.

  4. Wyższe kwoty udostępniane przez bank. Jeszcze jakiś czas temu, to jest w czasie słynnego, ostatniego kryzysu, banki obawiały się pożyczania dużej ilości pieniędzy. Obecnie kwoty te są znacznie wyższe i mogą nawet przekraczać 150 tysięcy złotych. Czy to dużo? W przypadku kredytów gotówkowych jak najbardziej. Pomijamy oczywiście kredyty hipoteczne.

  5. Szybkie udostępnienie pieniędzy na koncie kredytobiorcy. W obecnym czasie, banki chcą jeszcze bardziej podkreślić swoją konkurencyjność, właśnie dzięki szybkiemu udostępnianiu pieniędzy na rachunku kredytobiorcy. Jeszcze niedawno, była to domena wyłącznie parabanków, oferujących tak zwane chwilówki. Teraz również banki komercyjne wychodzą do Klienta z taką ofertą. Rzecz jasna, nie zawsze jest możliwe, by pieniądze dotarły w kilkanaście minut na rachunek kredytobiorcy. Jest to możliwe najczęściej w przypadku osób, posiadających konto w konkretnym banku. W ten sposób transfer pieniędzy jest o wiele szybszy...

Podsumowują, dzisiejszy kredytobiorca ma się o wiele lepiej niż jeszcze jakiś czas temu. Oczywiście, jeśli stopy procentowe wzrosną, takie tendencje nie utrzymają się przez cały czas. W przypadku usług kredytowych jak na razie mamy do czynienia z rynkiem kredytobiorcy. Kiedy to się zmieni? Oczywiście nie wiemy. Niemniej, musimy się spodziewać że obecna sytuacja nie będzie trwać wiecznie