Jakie kwoty kredytów można otrzymać?

Opublikowano w January 7, 2015
Napisany przez Marcin Katom

Na pewno każdy komu potrzebny jest kredyt patrzy często na to, ile będzie mógł go otrzymać.

Osoby, które potrzebują w szybkim czasie dużej sumy pieniędzy bardzo często decydują się na kredyt gotówkowy, ponieważ on przynosi szereg różnorodnych zalet. Przede wszystkim nie trzeba określać na co będą potrzebne pieniądze, a to już daje kredytobiorcom wielką swobodę. Taki kredyt można wziąć sobie na dowolną sumę pieniędzy. Banki z pewnością udzielą kredytu na kwotę kilku tysięcy albo nawet stu tysięcy złotych, dzięki czemu można te pieniądze przeznaczyć na różnorodne wydatki, na przykład na remont mieszkania, na kupno nowego samochodu czy też na jakąś wycieczkę. Kredyt gotówkowy jest bardzo korzystny z tego względu, że do jego zaciągnięcia nie potrzeba zbyt dużej ilości dokumentów.

Ogranicza się on do załatwiania minimum formalności, czego niestety nie można powiedzieć o różnych innych kredytach. Jest to zatem szybki i łatwy sposób na uzyskanie potrzebnych środków pieniężnych. Decyzję odnośnie otrzymania tego kredytu otrzymuje się zazwyczaj w ciągu jednego dnia roboczego. Bank jedynie przyjmuje wszystkie podstawowe dokumenty oraz sprawdza historię klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Ze względu na błyskawiczne udostępnianie pieniędzy te kredyty często określa się mianem szybkich pożyczek. Bardzo korzystne dla kredytobiorców jest też to, że kredyt gotówkowy można otrzymać w najdogodniejszej dla siebie formie, na przykład w gotówce, w postaci czeku bankowego albo przelew. Klienci cieszą się również z tego, że niezależnie od tego, jaką kwotę chce się wziąć z banku to nie trzeba mieć w ogóle własnego wkładu. Ponadto ten kredyt daje również możliwość dopasowania okresu spłaty do własnych możliwości. Niektóre banki umożliwiają klientom tak zwane wakacje kredytowe. Polega to na tym iż w umowie określony jest czas, na jaki klient może zawiesić spłacanie rat, jeżeli znalazł się chwilowo w trudnej sytuacji. Taki okres może wynosić od 3 miesięcy do nawet roku, zależy to wyłącznie od banku oraz często także wysokości kredytu czy okresu, na jaki został udzielony.

Banki chcą jak najlepiej dogodzić swoim klientom, ponieważ dążą do tego, aby wielkość rat była rozsądna w stosunku do płaconych odsetek. Dużą zaletą kredytu gotówkowego jest też to, że można spłacić go wcześniej i to bez ponoszenia dodatkowych opłat. Tego typu kredyty udzielane są przez liczne banki, dlatego każdy z pewnością znajdzie taki bank i taką ofertę, która będzie dla niego najdogodniejsza. Poza tym obecnie oprocentowanie kredytów często jest o wiele niższe niż w ubiegłych latach. Przekłada się to na raty miesięczne kredytu, które w takiej sytuacji są zazwyczaj o wiele niższe.